Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Księgozbiór
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Imprezy
Puchar Prezydenta RP Słupsk 20.09.2009 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 22 września 2009 22:24

Sportowe zmagania strzelców klasycznych

Galeria Alfacharlie.plZawody w strzelectwie tarczowym może nie przynoszą tyle adrenaliny co dynamiczna „walka” IPSC, ale co nieco emocji dostarczają. Doskonała statyka, celne oko, dobra broń i odpowiednio dobrana amunicja to podstawa sukcesu. Aby był on pełny, trzeba doznać też trochę strzeleckiego szczęścia, a z tym jest różnie. Staram się uczestniczyć w ważniejszych imprezach, jak tylko mam okazję i czas to staję do walki o punkty, ze zmiennym szczęściem zresztą. Wynik jest ważny, ale  chyba nie najważniejszy, wydaje mi się, że sama wola uczestnictwa w zmaganiach ma największe znaczenie. Tak się złożyło, że z kolegami ze Szczecina regularnie podróżujemy na zawody w różne rejony kraju. Z jedną grupą  strzelców wędruję na rozgrywki dynamiczne, a z drugą na tzw. „tarczówkę”. Tak jest już od wielu lat, i to dzięki zasłudze i szczególnej „aktywności” władz miasta Szczecina. Niestety, my szczecińscy strzelcy sportowi, aby wziąć udział w poważnych zawodach  musimy  na nie wyjeżdzać poza nasze miasto, Szczecin strzelnicy sportowej godnej dużej aglomeracji miejskiej nie posiada i trudno przewidzieć, kiedy ona powstanie. Przy okazji wyjazdów rozwijamy nasze  turystyczne zacięcie i poznajemy uroki naszego kraju.

Poprawiony: środa, 10 października 2012 16:15
Więcej…
 
IPSC Polish Open Parzęczew 12-13.09.2009 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 04 września 2009 10:24
Galeria Alfacharlie.pl Na nowo wybudowanej strzelnicy odkrytej w Parzęczewie, niedaleko miasta Łodzi, przeprowadzono dziesiąta już edycję Międzynarodowych Mistrzostw Polski w strzelectwie praktycznym IPSC z broni krótkiej. Na zawody przybyło 105 zawodników z Czech, Danii, Finlandii, Litwy, Niemiec, Polski, Republiki Południowej Afryki, Słowacji, Węgier i Włoch. Zawody ukończyło 102 zawodników, trzech nie sklasyfikowano, wśród nich piszącego te słowa. Dla mnie osobiście było to przykre, bardzo się cieszyłem, że czas dzielony pomiędzy pracę zawodową, a wypoczynkiem pozwoli mi wziąć udział w strzeleckich zmaganiach. Niestety wypadek i poważny uraz nogi pozbawił mnie możliwości startu w zawodach dynamicznych na dłuższy okres. Cracow Open przepłynął mi bokiem, niczym łódź wikingów, nie miałem szans na udział w zawodach, ani nawet na sędziowską posługę. Na Polish Open również nie startowałem jako zawodnik ,ale wspólnie z kolegami sędziując na czterech krótkich torach, byłem przynajmniej fizycznie obecny i małą cegiełkę do imprezy dołożyłem. Chociaż tyle satysfakcji strzeleckiej doznałem.
Poprawiony: środa, 10 października 2012 16:16
Więcej…
 
IPSC Wrocław Open 2009. 08-09.05.2009 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 08 maja 2009 13:11

 Wrocław Open 2009 - międzynarodowe zmagania strzelców praktycznych 

 

Po dwuletniej przerwie powróciły do kalendarza  imprez  oczekiwane przez strzelców praktycznych zawody międzynarodowe Wrocław Open.  Zawody zorganizowane przez Wrocławskie Stowarzyszenie Strzeleckie odbyły się w dniach 8-9 maja na strzelnicy położonej w kompleksie obiektów sportowych Stadionu Olimpijskiego. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 109 zawodników z Czech, Litwy, Łotwy, Polski i Niemiec. Przygotowano 11 torów strzeleckich, do oddania było minimum 189 strzałów. Strzelano w trzech klasach sprzętowych, pistolet Open – 18 zawodników, pistolet Standard – 42 zawodników i pistolet fabryczny – 49 zawodników. Zawody ukończyło 108 strzelców, jeden został zdyskwalifikowany.

Poprawiony: środa, 10 października 2012 16:18
Więcej…
 
Sezon IPSC - Poland rozpoczęty. Poznań 28-29.03.2009 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 31 marca 2009 09:00

Galeria Alfacharlie.plSezon IPSC – Poland rozpoczęty. Zawody Level II w Poznaniu

     W dniach 28-29 marca w Poznaniu, na gościnnej strzelnicy Klubu  „Magnum” rozpoczęliśmy tegoroczny sezon strzelecki   polskiego Regionu IPSC.  Organizatorzy przygotowali 11 torów strzeleckich w tym 3 krótkie, 5 średnich i 3 długie.  Mieliśmy do oddania minimum 195 strzałów. Tory były urozmaicone, część wymagała szybkiego i celnego strzelania  na krótkim dystansie, a część szybkiego sprintu na dłuższym.  Na zawody przybyło 59 zawodników, w tym dwóch ze Słowacji. Dominowała grupa strzelająca w klasie fabrycznej, startowało w niej 32 strzelców. W klasie standard  strzelalo 26 osób oraz jedna w  klasie otwartej. Wśród  startujących były 4 panie .Tym razem wszyscy zawodnicy ukończyli zawody, obyło się bez dyskwalifikacji.

Poprawiony: środa, 10 października 2012 16:20
Więcej…
 
Puchar Prezydenta Słupska - 22.03.2009 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
czwartek, 26 marca 2009 15:26

 

Ogólnopolskie zmagania strzelców Grupy Powszechnej

Galeria Alfacharlie.pl     W Słupsku, corocznie odbywają się trzy ogólnopolskie imprezy  strzeleckie  Grupy Powszechnej ujęte w kalendarzu centralnym PZSS, cieszące się od dawna nie słabnącym zainteresowaniem strzeleckiej społeczności.. Zawody organizowane są  przez Klub Strzelecki  „Gryf Słupski”,  w oparciu o własną strzelnicę i sąsiadującą z nią strzelnicę miejscowej Szkoły Policji. Najbardziej prestiżową imprezą,  jest cykliczny Puchar Prezydenta RP, na który przybywają strzelcy z całego kraju. Corocznie słupskie zmagania rozpoczyna  Puchar Prezydenta Miasta.  Przeprowadzane są   strzelania we wszystkich konkurencjach kulowych i pneumatycznych. Od dawna największą popularnością  cieszą  się konkurencje pistoletowe Pcz (Pistolet centralnego zapłonu) i Ps (Pistolet sportowy). Tak było i tym razem. 

Poprawiony: środa, 10 października 2012 16:21
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3