Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Księgozbiór
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Obalanie mitów - czyli gdzie leży prawda ? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 01 grudnia 2008 11:36

Alfacharlie.pl     Często spotykam się z różnymi opiniami na temat broni,  niekiedy będącymi swoistym hymnem pochwalnym, niekiedy  spychając omawiany model broni na złomowisko. Sam również opinie wygłaszam, chociaż staram się to robić w miarę wiarygodnie, choć rzecz jasna jest to  zawsze wypowiedz subiektywna. Czytam sporo prasy fachowej, naszej rodzimej jak i obcej. Tam  również  opinii wygłaszanych jest sporo i to różnych. Dobrze jest, że można czasami po polemizować, czasem  pościerać poglądy, a niekiedy wręcz powalczyć o swoje racje, na szczęście … powalczyć dyplomatycznie, bez ładowania magazynków. 

Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2010 07:35
Więcej…
 
Spacerując po Szczecinie... rozterki redaktora PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 01 grudnia 2008 10:00

Spacerując po Szczecinie … rozterki redaktora

Alfacharlie.pl     Spaceruję często ulicami Szczecina, mam swoje ulubione trasy i miejsca , które chętnie  przy okazji odwiedzam. Mijam witryny sklepów, butików, których mnóstwo wokół. Mijam puste place, na których  prawdopodobnie niebawem stanie kolejny hipermarket lub podobne ustrojstwo współczesności. Mimo szczerych chęci , nie udaje mi się przejść obok nowoczesnego kompleksu sportowego,  pływalni , strzelnicy sportowej. Wierzyć się nie chce, że spaceruję ulicami blisko 400-tu tysięcznej aglomeracji miejskiej, stolicy dużego województwa. Wydaje mi się, że przechadzam się po ulicach miasta zapomnianego przez Boga i ludzi którzy nim władają i nie wiedzieć czemu  będących z siebie całkiem  zadowolonych.

Poprawiony: czwartek, 18 grudnia 2008 19:37
Więcej…
 
Minął rok ... pierwsze urodziny Alfacharlie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 25 listopada 2008 18:32
Zbyszek

     Rok temu podjąłem decyzję o utworzeniu portalu o tematyce strzeleckiej. Broń, prawo do jej legalnego posiadania,  strzelectwo sportowe, obronne to tematy mi bliskie. Pasja , hobby które są moją drugą sferą życia dają mi satysfakcję, jednocześnie mam możliwość przekazania swojej wiedzy innym , którzy tak jak ja w samej broni i strzelectwie nie widza niczego złego, a wręcz przeciwnie widzą wiele dobrego, ciekawego i wciągającego, co tworzy z nas jedną wielką rodzinę zapaleńców strzelectwa. Cieszę się, gdy moją pracę docenia tak wiele osób, w całym tym okresie miło jest oglądać jak z dnia na dzień rośnie zainteresowanie internautów. W tym szczególnym miesiącu miło zaskoczyła mnie frekwencja, aż tysiąca czytelników.

     Na dorobek tego roku dumnie mogę przedłożyć 140 publikacji oraz ponad 700 zdjęć w tak bliskiej nam tematyce.  Ważne jest dla mnie to, aby z moimi subiektywnymi opiniami mogli utożsamiać się czytelnicy. Dziękuję im wszystkim za miłą krytykę moich wypowiedzi na tematy nurtujące naszą społeczność.

     W ciągu minionego roku można było zaobserwować wiele zmian jak i nowe kierunki rozwoju na naszym portalu. Naszym celem jest utrzymanie dobrej i rzeczowej tematyki kolejnych publikacji w jak najszerszym zakresie naszych zainteresowań. Wierzę że kolejne artykuły publikowane na łamach Alfacharlie.pl, równie mocno poruszą jak i pobudzą do refleksji.

Zbyszek 

Poprawiony: piątek, 28 listopada 2008 14:09
 
Okiem Redaktora. Z bronią lub bez niej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
czwartek, 09 października 2008 08:26

Okiem Redaktora . Z bronią lub bez niej, polemika  o problemie

Osobom  odwiedzających moją stronę, znane są moje subiektywne opinie na temat strzelectwa, broni  i całej tej otoczki, która wokół tematu krąży.  Ostatnio szeroko komentowano  wydarzenia  w Finlandii,  gdzie młody człowiek  z zimną krwią, z pistoletem w ręku, dokonał masakry w szkole do której uczęszczał. O ile w Stanach Zjednoczonych takie tragedie  zdarzają się  stosunkowo często, to w Europie niezwykle rzadko.

Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2010 07:33
Więcej…
 
Olimpiada w Pekinie ... i co dalej ? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 26 sierpnia 2008 00:37

Alfacharlie.pl     Igrzyska Olimpijskie -  Pekin 2008 przeszły do historii.  Polscy sportowcy, którzy wykazali wolę walki  zdobyli 10 medali i chwała  im za to. Niektórzy ulegli lepszym , ale  walczyli do końca z poświęceniem i chwała im również za to.  Część  Gwiazd polskiego sportu zawiodła. Niektórzy zapomnieli, że czas nie stoi w miejscu  i  konkurencja wyrasta wokół. Części zabrakło tej woli walki i charyzmy sportowej,  a niektórym po prostu sportowego szczęścia.

Poprawiony: sobota, 06 września 2008 01:25
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 21