Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Księgozbiór
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Broń z drugiej ręki. Za i przeciw (część 1) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 08 lutego 2009 15:28

Alfacharlie.plŻyjemy w kraju, w którym dostęp do broni palnej  bojowej i sportowej jest bardzo utrudniony. Otrzymanie pozwolenia na posiadanie broni jest niewątpliwie  dla zainteresowanego wydarzeniem wielkiej wagi. Przed szczęśliwcem pozostaje dylemat wyboru… co kupić.  Zazwyczaj zainteresowany posiada skrystalizowane  poglądy i dokonuje zakupu już wcześniej zaplanowanego.  Czasami, gdy oferta sklepu jest bardzo bogata, dochodzi jednak do wewnętrznych rozterek. Bywa też tak, że po  krótkim czasie użytkowania,  wybór  broni okazał się nie do końca trafiony. W takiej sytuacji mamy problem. Wtórny rynek broni w Polsce istnieje co prawda, nie znaczy to jednak, że łatwo broń sprzedać, jak również kupić taką jakiej  poszukujemy.

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2009 21:55
Więcej…
 
Ustawa o broni ... nożyce się otworzyły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
środa, 28 stycznia 2009 17:05

Alfacharlie.plUstawa o broni…. nożyce się otworzyły

      Niedawno w dwóch publikacjach, wyraziłem swoją opinię na temat  dostępu do broni palnej, do celów sportowych, ochrony osobistej, kolekcjonerskich. Podałem również konieczne  zmiany w przepisach, aby Ustawa o broni przybrała przyjazny i rzetelny wizerunek.  Moje subiektywne, pobożne życzenia dla wielu czytelników były jak najbardziej zasadne, dla niektórych  nie. To, że Ktoś ma inne zdanie jest rzeczą zupełnie naturalną i należy to uszanować. Trudno jednak popierać jaskrawe łamanie prawa , czy akceptować to co jest nieprawdą lub fałszywym spojrzeniem na rzeczywistość.

Poprawiony: czwartek, 29 stycznia 2009 19:13
Więcej…
 
Ustawa o broni...czas na zmianę. Broń do ochrony osobistej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 19 stycznia 2009 00:03

Ustawa o broni…  czas na zmianę. Broń do ochrony osobistej

Alfacharlie.pl Broń palna do ochrony osobistej… to oburzające, że obywatele naszego Kraju chcieliby ją posiadać i mają czelność się  o nią ubiegać,  przypuszczam, że tak myślą „fachowcy” od restrykcji z KGP i podporządkowanych WPA Komend Wojewódzkich  oraz co niektóre  zakłamane „gwiazdy” polskiej „polityki”, piszę polityki w cudzysłowie bo… taka to polityka. W czasach PRL-u broń krótka, obecnie zwana bojową, praktycznie była niedostępna dla obywateli, mogli nią dysponować bonzowie aparatu partyjnego, przedstawiciele ówczesnych władz i zaprzyjaźnieni z władzami MO.  Po transformacji ustrojowej, można było zauważyć niewielką  „odwilż”… . Policja zaczęła wydawać pozwolenia na broń.

Poprawiony: wtorek, 20 stycznia 2009 14:30
Więcej…
 
Ustawa o broni ... czas na zmianę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 02 stycznia 2009 11:44
Alfacharlie.pl     Ustawa o broni … najwyższy czas na zmianę. Bardzo często, w swoich felietonach piszę, o pewnych anormalnych sytuacjach, które mają decydujący wpływ na dostęp do broni palnej i rozwój strzelectwa sportowego w naszym Kraju. Generalnie, winię za to organy administracyjne Policji ( WPA  Komend Wojewódzkich Policji ), które za wszelką cenę, niekiedy nawet naruszając prawo, bo czym jest, jeśli nie naruszeniem prawa, wydanie decyzji odmownej, która później jest z pozytywnym skutkiem zaskarżana, wytykając naruszenie przez organ policyjny przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Bardzo często, urzędnicy WPA  opierają się na nie istniejących przesłankach w reglamentacyjnej naturze Ustawy o broni.
Poprawiony: poniedziałek, 12 stycznia 2009 19:41
Więcej…
 
Upłynął rok ... spojrzenie na czas miniony PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 01 grudnia 2008 19:25
  Upłynął rok. Jaki był … myślę że nie taki zły. Polskie strzelectwo sportowe nie tylko, że  przetrwało, a nawet  zwiększyło swój zasięg oddziaływania. Zadomowiło się na dobre strzelectwo westernowe oraz dalekodystansowe z broni  precyzyjnej.  Rozwija się terenowe strzelectwo pneumatyczne  i te z palnej broni historycznej. Nie udało się, na nasze szczęście, policyjnym urzędnikom, a zarazem wybitnym  fachowcom od restrykcji, dokonać zmian w Ustawie o broni, aby móc więcej szkodzić i niszczyć to, co dzięki charyzmie, silnej woli i dużemu wysiłkowi strzelców i działaczy, istnieje i  co ważne, wbrew przeciwnościom losu rozwija się.

      Trwa proces przezbrajania Policji i Straży Granicznej w nowoczesną broń, również coraz więcej nowoczesnej i niezawodnej broni trafia do żołnierzy polskich sil zbrojnych.  Fabryka Broni w Radomiu rozszerza zakres oferty.  Powraca do produkcji  MAG-a,  pierwszej polskiej „cudownej dziewiątki”. Nowy MAG – 08, odchudzony z integralną szyną do montażu osprzętu specjalnego i pojemniejszym magazynkiem, ma szansę stać się ciekawą propozycją dla polskich sił zbrojnych, państwowych formacji uzbrojonych i cywilnych użytkowników broni. Oprócz wspomnianego MAG-a, w Radomiu uruchomiono  produkcję PPS  nowego pistoletu Walthera, idealnego do samoobrony i skrytego noszenia. Na Targach MSPO pokazano też najnowszą wersję pistoletu  P99,  model RAD, który jest też swoistym ukłonem Fabryki Broni w stronę naszej armii. Myślę, że  wybór MAG-a lub RAD-a  na nowy pistolet służbowy, byłby lepszym rozwiązaniem, niż obecny teraz w uzbrojeniu marnej jakości WIST-94. Są to pozytywne symptomy, które świadczą o tym, że broń, strzelectwo, przemysł zbrojeniowy, nie zostały wyrzucone poza nawias naszej rzeczywistości. Są też sprawy, które do pomyślnych zaliczyć nie można. 
Nie wszystkie plany  udało się zrealizować , nie wszystkie marzenia się spełniły, nie wszystko układa się po naszej myśli… . Nikt  nie mówił, że będzie łatwo i prosto to fakt, ale niekiedy wystarczy  odrobina dobrej woli, czasem wystarczy tylko nie przeszkadzać, aby inni mogli wykazać się inicjatywą,  zaangażowaniem  w rozwój strzelectwa, a jeszcze inni mogliby je uprawiać… Czasami nie do końca przemyślana wypowiedz lub niekiedy wręcz niezgodna z prawdą, może wyrządzić więcej zła, niż  może sobie ktoś wyobrazić.  Mam nadzieję, że Nowy Rok przyniesie nam wiele dobra… tego duchowego, aby wiara w nas nie zanikła i trwała oraz  dobra namacalnego, fizycznego w postaci przyjaznego prawa w dostępie do broni palnej, nowych strzelnic, a dla wszystkich  wyczynowców i amatorów "zielonego światła". Życzyłbym sobie i innym, aby policjanci strzelali tylko na strzelnicach, a nasi żołnierze przygotowywali się  do wojny, a nie w niej brali udział.  Życzę wszystkim strzelcom sportowym, użytkownikom broni służbowej, sympatykom strzelectwa  oraz miłośnikom barwy i broni, aby Nowy Rok był rokiem realizacji zamierzeń  i spełnienia marzeń.  Życzę wszystkim pomyślności w nowym 2009 roku. 

Zbyszek 

 
Poprawiony: niedziela, 04 stycznia 2009 09:59
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 21