Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Księgozbiór
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Wist 94 po raz drugi - misyjne problemy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 03 kwietnia 2009 14:20
Galeria Alfacharlie.pl Cudo znad Wisły … czyli WIST 94

Pistolet w siłach zbrojnych jest coraz bardziej doceniany. Niekiedy stanowi najbardziej adekwatny środek do walki w terenie zurbanizowanym, a niekiedy środek ostatniej szansy w samoobronie. Pistolet powinien być niezawodny, poręczny, celny. Tak zazwyczaj jest, chyba że … mówimy o naszym polskim cudeńku, pistolecie wojskowym WIST 94. O tym  księżycowym pistolecie już kiedyś pisałem. Pamiętam, jak   na jednej z imprez przygotowanej dla VIP-ów przez dowództwo pewnego ważnego związku taktycznego doszło do kompromitacji, mieliśmy do dyspozycji 10 pistoletów … tylko, że żaden nie strzelał jak trzeba, nie było wyjścia do pokazu użyliśmy swojej prywatnej broni. Rzecz oczywista,H&K i Glock kłopotów nie sprawiły.
Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2010 09:28
Więcej…
 
Nowości 2009 dla strzelców sportowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
czwartek, 12 marca 2009 06:18
Galeria Alfacharlie.pl      Jak co roku, producenci uzbrojenia  przedstawili nową ofertę broni przeznaczoną dla różnorodnych odbiorców.  Siłą napędową koncernów zbrojeniowych była zawsze i jest obecnie armia oraz policja. Są to najlepsi klienci, z grubymi portfelami i dużymi potrzebami, przynajmniej  tak jest w USA. Przy okazji, z tej obfitości strzelającego dobra, korzystają też cywile. Zazwyczaj większość lekkiej broni wojskowo-policyjnej posiada swoje odpowiedniki przeznaczone dla szeroko pojętego rynku cywilnego. W tym roku nowościami obrodziło aż miło. Głównie amerykańscy producenci ( z europejskim rodowodem oczywiście ) wykazali pożądaną przez strzelców  sportowych inicjatywę, wprowadzając na rynek broń, która zadowoli nasze strzeleckie serca. 
Poprawiony: poniedziałek, 16 marca 2009 20:15
Więcej…
 
Zima odchodzi ... wiosna nadchodzi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 09 marca 2009 19:02
Alfacharlie.plZima odchodzi ... wiosna nadchodzi, czas na nowy sezon strzelecki
Powoli zima ustępuje, niebawem powitamy wiosnę. Wiosna ...  budzi do życia przyrodę, budzi również w nas, gotowość do nowych wyzwań i aktywności w strzeleckich zmaganiach.  Marzec to miesiąc szczególny dla polskich strzelców praktycznych. Niebawem, w Poznaniu rozpoczniemy nowy sezon strzelecki IPSC. W tym roku, w polskim Regionie IPSC, zorganizowane zostaną trzy zawody rangi międzynarodowej (level III). Oprócz Polsh Open w Starachowicach i Cracow Open w Krakowie, ku zadowoleniu strzelców, odbędą się zawody Wrocław Open. Poza tym czeka nas udział w 6 zawodach ogólnopolskich (levelII), organizowanych przez kluby strzeleckie w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Poznaniu. Przy okazji warto wspomnieć, że sporo fajnych imprez w tym roku przygotowali nasi najbliżsi sąsiedzi, strzelcy Czech,Niemiec i Słowacji, na które warto pojechać. 
Poprawiony: wtorek, 31 marca 2009 21:26
Więcej…
 
Broń z drugiej ręki. Za i przeciw (część 2) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 10 lutego 2009 14:03

Alfacharlie.plBroń z drugiej ręki. Za i przeciw (część 2) 

Rewolwery, kiedyś znane w Polsce  głównie z westernów i zachodnich filmów sensacyjnych, po przemianach ustrojowych, pojawiły się na polskim rynku broni w całkiem bogatej  ofercie. Owszem, rewolwery były obecne w Polsce juz przedtem, ale w niewielkich ilościach, mam tu na myśli  czechosłowackie ZKR-y  i radzieckie TOZ-y 36, używane w klubach strzeleckich. Były też, powojskowe radzieckie Naganty, które zawędrowały do  nas razem z Armią Berlinga. Prawdziwe eldorado dla polskich rewolwerowców,  rozpoczęło  się jednak  dopiero na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. 

Poprawiony: czwartek, 26 lutego 2009 10:53
Więcej…
 
Dostęp do broni ... Debata telewizyjna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 08 lutego 2009 17:48

Dostęp do broni … debata telewizyjna.

Alfacharlie.plPrzed dwoma  tygodniami, w telewizyjnym programie publicystycznym „Pryzmat”, grupa  osób,  a wśród nich,  mój „ulubiony” medialny fachowiec od  wszystkiego co strzela,  rozprawiało o broni. Jaka ona jest brzydka i cała be … i o tym jacy my jesteśmy be … pozabijamy się po pijaku,  albo tak dla rozrywki.  Byłem  tego pewny, że   będzie kolejna nagonka przeciwko broni i chętnym na jej posiadanie … długo nie czekałem.  Dobrym powodem do tego, była nominacja Pana Czumy na stanowisko Ministra Sprawiedliwości. Dla ortodoksyjnych przeciwników  ucywilizowanego dostępu do broni i zwolenników bezkarnego łamania prawa … w imieniu prawa, ta nominacja to poważne, ale wydaje mi się  wydumane, zagrożenie obecnego status quo.Uważam, że żadnych pozytywnych zmian nie będzie, aby tylko nie było gorzej. 

Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2010 09:25
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 21