Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Księgozbiór
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
O strzelaniu w samoobronie raz jeszcze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 12 maja 2009 20:11
Alfacharlie.plSpotkania na strzelnicy to nie tylko wspólny trening czy szkolenie, to też czas na wymianę poglądów, a niekiedy konstruktywną dyskusję. Spotykają się tam sportowcy, mundurowi, osoby posiadające broń do ochrony osobistej,  a także osoby  wywodzące się ze środowiska  VIP-ów, zarówno gospodarczych jak i politycznych.  Do napisania tego felietonu skłoniła mnie dyskusja, która  wywiązała się  po zakończeniu  wspólnego szkolenia strzeleckiego, którego tematem przewodnim  było użycia broni w samoobronie.  Podobno w społeczeństwie jest tyle opinii, ile osób je wyraża. Rzecz jasna, każdy z nas ma prawo mieć własne zdanie na określony temat, a to czy pozostali się z nim zgadzają czy też nie, nie jest aż tak ważne. Różne złe zdarzenia z użyciem broni palnej zawsze wywołują dyskusje. Można wówczas  usłyszeć  rożne opinie,  od bardzo wyważonych w wymowie do wybitnie skrajnych, wręcz populistycznych.  O utrudnionym dostępie do broni palnej już nie raz czy dwa pisałem  i nie ten problem jest tematem tego felietonu.
Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2010 09:32
Więcej…
 
Broń z drugiej ręki. Za i przeciw (część 4) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 10 maja 2009 11:58

Karabiny powtarzalne i samopowtarzalne

Galeria Alfacharlie.plKarabin lub karabinek zazwyczaj kojarzy się z uzbrojeniem wojska. Korzystają z niego również myśliwi i strzelcy sportowi. O ile w polskim łowiectwie karabiny powtarzalne lub samopowtarzalne były w użyciu od dawna, to w strzelectwie sportowym, za wyjątkiem grupy wyczynowej, pojawiły się w większej obfitości dopiero na przelomie lat 80-tych  i  90-tych. Owszem już wcześniej w rękach strzelców sportowych spotykało się sporadycznie karabinki, ale zazwyczaj małokalibrowe na nabój bocznego zapłonu .22 Lr, popularnie nazywane kbks-ami. Najpopularniejsze z nich to czechosłowackie Brna i rosyjskie Wostoki lub Zenity,  najczęściej odkupywane z klubów strzeleckich. Broń centralnego zapłonu pojawiła się w polskim środowisku strzeleckim pod koniec lat 90-tych, związane było to z szybkim rozwojem strzelectwa dynamicznego. Początkowo konkurencje strzeleckie z broni długiej organizował katowicki Związek Strzelectwa Praktycznego, nieco później  do organizatorów karabinowych imprez dołączył warszawski Ba-Bach i CWKS Legia. Obecnie karabinów lub karabinków  centralnego zapłonu używa się w kilku konkurencjach, głównie dynamicznych i precyzyjnych daleko dystansowych. W wyniku poszerzenia szeregów myśliwych i dychawicznego co prawda, ale stałego rozwoju strzelectwa sportowego, sporo broni długiej pojawiło się na wtórnym rynku broni.

Poprawiony: niedziela, 17 maja 2009 15:12
Więcej…
 
Nie tylko likwidują, czasem budują! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
sobota, 09 maja 2009 21:02

Nowa strzelnica na zawody i do szkolenia

Galeria Alfacharlie.plStrzelectwo sportowe to moje życiowe hobby, a jednocześnie twarda szkoła życia i przetrwania. Strzelcom w Kraju nad Wisłą lekko nie jest. Czasem czujemy się jak frontowi żołnierze na pierwszej linii ognia, ze wszystkich stron  atakują nas  i spychają na ostatnie linie obrony, a my bohaterowie ostatnim zrywem odpieramy atak. Czasem wiwatujemy jak rycerze Jagiełły po bitwie pod Grunawldem, jak się nam uda  (nie za często niestety) wygrać bitwę  z „ukochanym” urzędem od restrykcji. Na domiar złego wszędzie słychać hiobowe wieści, ta strzelnica pada, tą chcą zabrać, tamtą już zabrali i tak dalej … dalej, aż smutek człowieka do gleby przydusza. Zawody strzeleckie to nie tylko nawalanie do tarczy, to również czas na wymianę poglądów lub podzielenie się złą lub dobrą nowiną.

Poprawiony: sobota, 09 stycznia 2010 08:43
Więcej…
 
Broń z drugiej ręki. Za i przeciw (część 3) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
środa, 15 kwietnia 2009 19:55

Broń z drugiej ręki. Strzelba gładkolufowa

 

 

Alfacharlie.plStrzelba kojarzy się głównie  z łowiectwem i polowaniem na ptactwo. Można z niej polować również na grubego zwierza, używając specjalnej amunicji kulowej do strzelb. Strzelba ma również zastosowanie  bojowe i sportowe. Policyjne i wojskowe formacje specjalne używają w określonych warunkach, strzelb powtarzalnych typu pump-action lub samopowtarzalnych. W strzelectwie sportowym, w konkurencjach rzutkowych skeet lub trap, używane są nadlufki - strzelby  z pionowym ułożeniem luf (popularnie nazywane bokami), a w szeroko  pojętym strzelectwie dynamicznym strzelby bojowe typu pump-action lub półautomatyczne. Strzelby sportowe ładowane są dwoma nabojami ( po jednym naboju do lufy), powtarzalne strzelby bojowe posiadają podlufowe magazynki rurowe lub wymienne pudełkowe, o pojemności od 4 do 8 nabojów. Podstawowym kalibrem, zarówno w sporcie jak i walce jest wagomiarowa 12-tka, z łuskami o długości  67.5 mm, 70 mm, 76 mm oraz 89 mm. Dwie pierwsze wielkości używane są w strzelectwie sportowym i dynamicznym, dwie ostatnie (określane jako magnum i super magnum) głównie w zastosowaniu bojowym.
Poprawiony: niedziela, 26 kwietnia 2009 13:50
Więcej…
 
Chyba komuś przeszkadzam ... ponowny atak na Alfacharlie.pl PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 06 kwietnia 2009 23:30

Smutne chwile … kolejny atak na Alfacharlie.pl

Broń palna, strzelectwo sportowe,  to ciekawy wycinek subkultury. Broń palna towarzyszy człowiekowi od czasu jej skonstruowania, jest obecna dzisiaj i będzie obecna w przyszłości. Początkowo była środkiem przy pomocy którego człowiek zdobywał pożywienie i narzędziem walki, którym bronił swego życia i dobytku. Z czasem jej charakter ulegał częściowym zmianom. Przestała być jedynie orężem niezbędnym do walki i polowania, stała się środkiem do uprawiania sportu, do ciekawej rekreacji.. Broń palna i strzelectwo są mi bliskie. Są częścią mojego życia , moja pasją  i sposobem na  ciekawe spędzenie czasu wolnego. Posiadam pewna wiedzę i umiejętności, stąd  pomysł stworzenia własnej strony internetowej, na której mam możliwość dzielenia się z czytelnikami, swoją wiedzą i doświadczeniami nabytymi w praktyce.
Poprawiony: wtorek, 21 kwietnia 2009 18:44
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 21