Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Księgozbiór
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Cywilny dostęp do broni ... łańcuszek zależności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
sobota, 05 września 2009 10:34

Cywilny rynek broni, dostęp do broni … łańcuszek zależności

Alfacharlie.plOstatnio napłynęły pogrążające w smutku wieści dla wielu stoczniowców Gdyni i Szczecina, ale czy tylko dla nich ?, niestety nie. To, że problem stoczniowców jest  problemem ogólnokrajowym nikt o tym nie pisze i nie mówi. Z przemysłem stoczniowym związanych było wiele firm, które z nim kooperowały i dostarczały wyposażenia dla budowanych statków. Wieści płynące  z poznańskich zakładów Cegielskiego i wielu innych położonych w różnych rejonach Kraju wyraźnie o tym świadczą. Otworzył się łańcuszek porażki gospodarczej i ludzkiej zarazem. Wspomniałem o tym, ponieważ jest to doskonały przykład dla sytuacji w polskim przemyśle zbrojeniowym, cywilnym rynku broni i również w strzelectwie sportowym. W Europie jest kilka krajów mających  bardzo rozbudowany przemysł zbrojeniowy,  jak choćby  Austria, Czechy, Niemcy,  Szwajcaria, Włochy. Są to kraje w których przemysł zbrojeniowy ma szczególne znaczenie dla gospodarki narodowej … przynosi spore zyski, a jednocześnie w pewnej dziedzinie promuje dany kraj.

Poprawiony: sobota, 19 września 2009 15:14
Więcej…
 
Redaktor na rehabilitacji...czas przemyśleń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 25 sierpnia 2009 15:35

Smutne rozważania ... smutne czasy strzeleckiej braci

Z przyczyn tzw. obiektywnych jak to enigmatycznie określa się stan w którym się znalazłem, na jakiś czas jestem wyłączony  z aktywności zawodowej i sportowej. Noga po  poważnym urazie, rehabilitacja w rozkwicie, chodzić za dużo nie mogę, o bieganiu nawet nie wspomnę, marudzić i jęczeć na los też  nie wypada – facet przecież jestem, postrzelać  dynamicznie też nie bardzo się da … marnie  jest jak widać. Nic mi więc innego nie pozostało jak broń czyścić, poczytać  trochę i przemyśleć co nie co. Poczytałem to i owo,  trochę pogwarzyłem  z zaprzyjaźnionymi strzelcami, przy okazji nowe wieści z naszego  i obcego strzeleckiego podwórka  do mnie dotarły.  Na zachodzie mają się dobrze, na wschodzie nie najgorzej, na południu to prawdziwy Eden, najgorzej jest u nas. Nie bardzo mogę te policyjne intencje (czytaj: urzędnicze, bo o prawdziwych policjantach strzegących bezpieczeństwa i praworządności tu nie jest mowa, tylko o urzędasach poprzebieranych w policyjne mundury) i wrogie nastawienie rozgryźć.
Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2010 09:36
Więcej…
 
Redaktor w rozpaczy....nie zawsze los sprzyja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 26 lipca 2009 18:42

A tak mialo być pięknie i przyjemnie ...

Poprawiony: sobota, 09 stycznia 2010 08:40
Więcej…
 
Projekt nowej Ustawy o broni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
sobota, 11 lipca 2009 15:06

Projekt nowej Ustawy o broni… wizje Don Kichota

Alfacharlie.plTemat  dostępu Polaków do broni palnej wraca co jakiś czas w mediach publicznych jak bumerang. Jeśli wraca, jest  oznaką, że problem istnieje i prędzej czy później trzeba będzie go rozwiązać. Sprawa nie dotyczy tylko grupy strzelców sportowych,  obecnie najbardziej gnębionych przez policyjnych urzędasów, ale całego naszego społeczeństwa. Nie tak dawno pogrzebano w zarodku projekt  nowej Ustawy o broni sporządzony przez  obecnego Ministra Sprawiedliwości Pana Czumę.  Niektóre media jak zwykle zresztą,  przedstawiały fałszywe wizje powszechnego dostępu do broni, nie wiem skąd bierze się to sformułowanie ”powszechny dostęp do broni”, w żadnym projekcie takiego zapisu nie było. Nikt nawet nie wspomina o wydawaniu pozwoleń dla każdego , jedynie o wprowadzeniu przejrzystych kryteriów i wyeliminowania patologii urzędniczej w tej materii. Wygląda na to, że nikt z przeciwników zmian, projektów nie czytał, bo w innym wypadku nie wypowiadaliby się w taki bałamutny  sposób.  
Poprawiony: sobota, 09 stycznia 2010 08:29
Więcej…
 
Kolejna akcja podjazdowa policyjnych urzędników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
sobota, 04 lipca 2009 13:48

Trudne życie strzeleckiej spoleczności

Żyjemy w Kraju w którym spokoju  i normalności w strzeleckim światku nie zaznasz. Jak zwykle przyczynkiem do zawieruchy są bezprawne działania policyjnych urzędników. To, że regularnie łamią prawo w imieniu prawa nie trzeba o tym przypominać. Wiedzą o tym wszyscy zainteresowani . Sporo  uchylonych decyzji odmownych i wygranych spraw w sądach administracyjnych, w których wyraźnie mówi się o naruszeniu prawa o tym świadczy. Sztab ludzi za nasze podatkowe pieniążki zresztą , zamiast  działać prewencyjnie  i pilnować porządku na ulicach naszych miast, siedzi za biurkami na ciepłych posadkach  i wymyśla kolejne szykany  z prawem nie mający nic wspólnego. Gdyby urzędnik odpowiadał prawnie i finansowo za swoje niezgodne z literą prawa wyczyny,  to na pewno szybko by  się te  fabrykowane głupoty zakończyły. Brak precyzyjnego zapisu Ustawy o broni,  umożliwia organom policji  lawirowanie i  dowolną   jej interpretację, buta urzędasów którzy nie boją się odpowiedzialności za swoje bezprawne działania oraz przemożna chęć decydowania o wszystkim związanym z bronią są przyczynami takiego stanu rzeczy.

Poprawiony: poniedziałek, 06 lipca 2009 06:58
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 21