Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Księgozbiór
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Kończy się rok ... rozterki Redaktora PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 28 grudnia 2009 09:00

Powtórka z rozrywki … kolejny rok marnie przemija

Za kila dni pożegnamy stary rok 2009, a powitamy nowy 2010. Rok temu napisałem, że być może ten który nadejdzie przyniesie nam zmiany na lepsze. Cóż, to były tylko złudzenia, a raczej,  moje marzenia o normalności. Zawsze marzę o tej normalności w sferze dostępu do broni palnej i w rozwoju strzelectwa sportowego. Minęło już 20 lat od czasu zmian ustrojowych i społecznych. Wydawałoby się, że jest to czas wystarczająco długi, aby pozbyć się raz na zawsze  po PRL-owskich zaleciałości w totalitarnym podejściu do swobód obywatelskich i stworzenia normalnych relacji między obywatelem a urządem. Co przyniósł nam ten przemijający rok… cóż, więcej smutku i bezsilności, niż radości. Nauczony smutnym doświadczeniem, z ostrożnym i to bardzo ostrożnym optymizmem podchodziłem do wszelkich euforii związanych z możliwościami wprowadzenia nowych regulacji prawnych bardziej przyjaznych społeczności strzeleckiej. Nie raz, nie dwa o tym pisałem, że nie wierzę w zdecydowane zmiany. Urzędasy milicyjno-policyjni (WPA) mają się dobrze, dalej rządzą tak jak za PRL-u, co prawda wówczas służyli poddańczo  swojej ukochanej partii „jedynej i sprawiedliwej” a teraz każdemu, kto jest przy władzy i jest skłonny utrzymać wszelkie przywileje tej kasty urzędników ucisku społecznego (wysokie emerytury po 15-20 latach walki ze strzelecką społecznością).

Poprawiony: środa, 23 grudnia 2009 09:24
Więcej…
 
Święta nadchodzą ... ruszajmy po prezenty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 21 grudnia 2009 09:00

Dla Pań i Panów w świątecznym podarunku 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas spotkań rodzinnych, przemiłych biesiad  przy suto zastawionym stole. Strojne choinki świecą niby gwiazdy na niebie, a pod nimi stosy kolorowych paczek z mnóstwem  prezentów oczy obdarowanych cieszą. Prezent chociaż każdy miły, może być więcej lub mniej pożądany, postanowiłem więc coś niecoś podpowiedzieć moim miłym czytelniczkom i czytelnikom. Nasz światek strzelecki, jak każdy zresztą, marzenia swe ma… niektóre trudne do spełnienia, a niektóre w zasięgu ręki. Troszkę się rozmarzyłem i popłynąłem myślami w świat dobroci i radości sprawunków czynienia. Nie będę więc pisał o szalikach, kosmetykach, grach komputerowych i innych przydatnych w życiu codziennym rzeczach.


Poprawiony: środa, 23 grudnia 2009 09:24
Więcej…
 
Strzelectwo obronne ... dylematy i rozterki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 08 grudnia 2009 09:00

Strzelectwo obronne … zrozumieć prawdy oczywiste

Otrzymuję liczną korespondencję od czytelników, zazwyczaj merytoryczną i ciekawą, ale czasem jej treść mnie dziwi. Istota strzelectwa obronnego jest niestety okrutna, polega ona na strzelaniu do ludzi … i to strzelaniu na tyle konsekwentnym, że należy się liczyć z zabiciem przeciwnika. Niektórzy, nie mogą sobie tych prawd oczywistych przyswoić. Z jednej strony chcą dysponować bronią palną w wiadomym celu, a z drugiej najwyraźniej obawiają się chwili i sytuacji, kiedy będą musieli jej użyć, najwyraźniej z tym obciążeniem nie mogą sobie poradzić. Cóż, wiem o tym, że co niektóre osoby dysponujące bronią palną do ochrony osobistej, tak naprawdę z pewnych powodów, nie powinny jej posiadać. Odnoszę wrażenie, że  nieprawidłowe relacje i nadużycia z przyznawaniem pozwoleń na broń palną, stwarzają tą anormalną sytuację, bo jak inaczej ten stan rzeczy można wytłumaczyć. Jeśli już się posiada broń bojową do ochrony, to trzeba też mieć świadomość czym dysponujemy i jaka odpowiedzialność na nas ciąży. Nie mam tu na myśli sytuacji, kiedy w akcji samoobronnej zranimy lub zabijemy bandziora, ale taką kiedy w wyniku naszego słabego wyszkolenia, słabej odporności psychicznej czy indolencji w obsłudze broni, ofiarą będzie przypadkowa osoba lub padnie przedwczesny nieuzasadniony strzał. Ostatnio w dwóch mailach spotkałem się z zarzutem, bo można to tak określić, że opisuję na łamach swojego portalu amunicję śmiercionośną o dużej sile rażenia i jeszcze na dodatek zachwalam jej destrukcyjne działanie, a to „przecież takie nieludzkie”. Najwyraźniej ktoś tu czegoś nie rozumie. Jestem instruktorem strzelectwa sportowego, ale również obronnego. Miałem to szczęście być szkolony przez osoby, które strzelanie w samoobronne znają z praktyki, a nie z podręczników czy teoretycznych rozważań, jak większość polskich instruktorów cywilnych i policyjnych.

Poprawiony: sobota, 09 stycznia 2010 08:38
Więcej…
 
Strzelecki Szczecin na rozdrożu, smutne refleksje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 08 listopada 2009 08:00

Strzelecki Szczecin na rozdrożu … jak długo jeszcze

W swoich redaktorskich  felietonach, bardzo często wracam tematem do trudnej i dalekiej od satysfakcjonującej sytuacji w strzeleckim Szczecinie.  Nie jestem nawiedzonym pesymistą i wiecznie zrzędzącym malkontentem. Cieszą mnie nawet drobne zmiany na lepsze, niestety, nawet takich trudno w mieście nad Odrą szukać. Od chwili zamknięcia jedynej w mieście strzelnicy sportowej z prawdziwego zdarzenia, mija właśnie 12 lat. Miałem tą wątpliwą przyjemność być wśród tych, którzy po raz ostatni zamykali tam drzwi i już więcej nie mieli ich tam otworzyć. Lata mijają jak w filmowym kalejdoskopie, zmieniają się co jakiś czas ekipy włodarzy miasta i zgodnie już ze smętną szczecińską tradycją, wszystkie są sobie równe, czyli do niczego.  Zazwyczaj głuche na potrzeby społeczne i lekceważące inicjatywę społeczną. O tzw. działaczach, zasiadających we władzach sportowych, podobnie można powiedzieć, do niczego się w zasadzie nie nadają, no może, poza pozowaniem do zdjęć i pilnowaniem własnych foteli. Kilkakrotnie zabiegałem o budowę nowego obiektu, poświęcając swój czas i  solidnie nadwyrężając nerwy, o osłabieniu zdrowia nawet nie wspominam, bo przecież każdy w Polsce wie jak obsługuje się klienta w urzędach,  można tam zdrowie i dobre samopoczucie stracić  bez większego wysiłku.

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2009 08:57
Więcej…
 
Czekam na zmiany...może nadejdą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
sobota, 26 września 2009 13:00
Czekam na zmiany … może nadejdą

Ostatnie tygodnie przyniosły małe trzęsienie na politycznych fasadach naszego Kraju. Mało mnie to interesuje szczerze mówiąc. Wielkie interesy maluczkich ludzi, kosztem wszystkich obywateli , to już przecież standard w kraju nad Wisłą. Przy okazji zadymy, odszedł  urzędujący Minister Sportu, niebawem przyjdzie nowy. Zawsze tego typu zmian  się obawiam. Pamiętam jak nie tak dawno, cały strzelecki światek  i nie tylko strzelecki zresztą, zmuszono do wymiany patentów i licencji sportowych, bo te dotychczas używane, nie spodobały się pewnemu ministrowi sportu. Dokumenty wymieniliśmy …  co śmieszne, na takie same, ale za to z inną datą wydania i jest ok. Jedna z wielu idiotycznych biurokratycznych decyzji jakich  w Polsce nie brakuje. Nieprzerwanie  trwa wojna nerwów między strzelecką społecznością, a agresywną armią urzędników w policyjnych mundurach.  Broń palna do celów sportowych wydawana jest śladowo, dalej obowiązuje wewnętrzny wydumany przez CLK zakaz rejestrowania  broni  tzw. „szczególnie niebezpiecznej”, która z jakiś powodów się urzędnikom nie podoba. Wydaje mi się, że chyba tylko o to chodzi, żadnych racjonalnych i wynikających z Ustawy przesłanek na takie działania nie ma. Naginanie prawa za wszelką cenę, nawet za cenę utraty zaufania w społeczeństwie to  bardzo duże wyzwanie, tak mi się przynajmniej wydaje, ale jest to już problem policyjnych urzędników i  urzędniczego sumienia, jeśli je w ogóle mają. 
Poprawiony: niedziela, 11 października 2009 11:34
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 21