Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Czas na prezenty, Święta się zbliżają PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
środa, 22 grudnia 2010 08:00

Od Świętego Mikołaja przykazań kilka …

Galeria Alfacharlie.plZbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radosnych rodzinnych spotkań, sutych wieczerzy, strojnych choinek i rzecz jasna prezentów miłych dla oka i duszy. Ostatnio, co nieco pogwarzyłem sobie ze Świętym Mikołajem i kilka jego ciekawych przykazań świątecznych Państwu przekażę. Nasza strzelecka społeczność jak się okazało gusta ma słuszne i potrzeby zasadne, więc okres świąteczny wykorzystać należy właściwie, szczodrze i aktywnie. W sklepach z bronią atrakcyjnych towarów nie brakuje, więc dla każdego coś miłego  i pożądanego się znajdzie.

 

 

Poprawiony: czwartek, 16 grudnia 2010 23:27
Więcej…
 
Nadchodzą zmiany ... co nam przyniosą? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 26 listopada 2010 08:00

Broń palna, strzelectwo i nasza przyszłość

Galeria Alfacharlie.plW Sejmie trwają prace nad projektem nowej Ustawy o broni i amunicji. Projekt rządowy podczas prezentacji w Sejmie, został wstępnie poparty przez przedstawicieli klubów poselskich PO, PiS, PSL i SLD. Drobne zastrzeżenia wygłoszone przez Posłów nie mają większego wpływu na jej merytoryczną formę zapisu. Prawdopodobnie w tej wersji Ustawa zostanie przyjęta przez Sejm i po zatwierdzeniu podpisem Prezydenta wprowadzona w życie. Jeśli Ustawa zostanie uchwalona to wprowadzi kilka istotnych zmian, niektóre jej zapisy zaostrzą, a niektóre zliberalizują prawo o broni. Na pewno będzie trudniej z uzyskaniem pozwolenia na broń do ochrony osobistej. Aby spełnić przesłanki kryteriów, należy być stale, realnie i ponadprzeciętnie zagrożonym. Znając z autopsji obecną politykę organów policyjnych w kwestii wydawania pozwoleń na broń bojową, mogę mniemać, że po zmianach ustawowych uzyskanie pozwolenia będzie graniczyć z cudem.

Poprawiony: niedziela, 28 listopada 2010 06:36
Więcej…
 
Spirala napięcia, tragedia i szukanie winnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
środa, 20 października 2010 13:06

Polityka, politycy … hipokryzja i niedorzeczność

Galeria Alfacharlie.plLubię historię, szczególnie nam współczesną, tą która narodziła się po wielu latach zaborów i latach utraconej państwowości. Historia z polityką jest ściśle związana. Historię lubię, ale od polityki stronię, bo tylko sporadycznie ma ona uczciwe oblicze. Część polskich polityków bazuje na innych wartościach niż dobro społeczeństwa, dobro Kraju. Bazuje na własnych, partyjnych, koleżeńskich interesach, pozuje na mędrców i ojców opatrzności, a jednocześnie  wszem i wobec pokazuje swoje zakłamane oblicze. Aby pozostać u władzy, zasiadać z lubością w Parlamencie, gotowi są na wszystko, nawet na utratę twarzy. Wspomniałem o historii, bo najwyraźniej ta mierna część polskich polityków jest z nią na bakier lub po prostu jej przesłania nie rozumie. Historia niejednokrotnie wskazywała nam drogę, tą drogą jest zgoda, porozumienie, kompromis i cel nadrzędny jakim jest interes narodu. Obecny rok przyniósł nam wiele smutnych doświadczeń, trudnych, a nawet tragicznych w wymiarze ogólnonarodowym. Szczerze mówiąc, mało mnie interesują przepychanki i wojny podjazdowe działaczy przeróżnych ugrupowań politycznych. Niekiedy jednak trudno być obojętnym, wysłuchując populistycznych wypowiedzi co niektórych prominentnych działaczy, którzy na czyjejś tragedii próbują budować swoje zaplecze i poparcie społeczne.

Poprawiony: czwartek, 21 października 2010 13:26
Więcej…
 
Padła lista ... może czas na dalsze zmiany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 01 października 2010 08:00

Jesień przyszła … może czas na dalsze zmiany

Galeria Alfacharlie.plTegoroczny wrzesień to miesiąc całkiem interesujący dla strzeleckiej społeczności. Odeszła w niebyt, w całym majestacie  prawa, tzw. „czarna lista”. Ta lista, była nieformalnym spisem broni samopowtarzalnej, której policyjni urzędnicy w swoich pozaprawnych działaniach nie rejestrowali strzelcom sportowym i myśliwym. Dobrze się stało, szkoda tylko, że tak długo czekać trzeba było na upadek tego policyjnego pasztetu. Niepotrzebne nerwy, niepotrzebne utrudnienia, niepotrzebna strata czasu, w imię wydumanej mądrości  i sobiepaństwa co niektórych policyjnych biegłych i urzędników. Tak przy okazji, wspomnę o tym, że znam (tak jak być może i inni zainteresowani) przyczyny powstania tej „czarnej listy” jak i osobę, która w sposób bezpośredni do jej powstania się przyczyniła. Mam nadzieję, że już nikt, doświadczony ostatnimi wydarzeniami, nie będzie się wychylał w sposób nieprzemyślany i nie będzie stwarzał problemów innym w imię własnych interesów. Warto wiedzieć o tym, że policyjni urzędnicy bardzo chętnie wykorzystują wszelkie możliwości aby ukrócić społeczne zapotrzebowanie na posiadanie broni palnej, każda okazja jest więc na wagę złota. Na nasze szczęście, było, minęło i „czarnej listy” już nie ma. Pisząc te słowa nie popadam w euforię, stało się to co stać się musiało, czyli powrót do respektowania zapisów Ustawy o broni i amunicji. Mam nadzieję, że podobnych inwersji już doznawać nie będziemy musieli.

Poprawiony: piątek, 01 października 2010 08:09
Więcej…
 
Polemika o broni ... spojrzenie na problem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 10 września 2010 08:00

Oczekiwanie na zmiany … tylko czy nadejdą

Galeria Alfacharlie.plTemat dotyczący utrudnień w dostępie do broni palnej często wraca na łamy moich felietonów. Wraca, ponieważ czas pędzi  do przodu, a u nas nie widać choćby małego światełka w tunelu prowadzącego do normalności. Wrzawa wokół nowelizacji Ustawy o broni przycichła, nie dziwi mnie to zbytnio, przecież w naszym Kraju nie brakuje innych, ważniejszych problemów społecznych do rozwiązania. W Polsce, w czasach nam współczesnych, broń zawsze była tematem „niebezpiecznym” i nie poprawnym politycznie. Mało kto  z polityków angażuje się w niepopularne akcje, nie chcąc narażać się na ewentualną utratę poparcia lub uznania we własnym środowisku partyjnym czy politycznym. Media, które kształtują opinie i pewną "modę", są często narzędziem w dłoniach tych, którzy pewną politykę uprawiają, nie zawsze zgodnie z życzeniem społeczeństwa. Dlatego też, tak marnie jest. We współczesnej cywilizacji, broń palna zmieniła swoje pierwotne przeznaczenie. Owszem, tak jak przed laty, tak i teraz, dla żołnierza jest narzędziem walki, dla policjanta skutecznym środkiem do samoobrony i wymuszenia posłuszeństwa. Broń palna jest też środkiem służącym myślistwu i strzelectwu sportowemu. Wojsko i policja stanowią tylko mały procent  społeczeństwa, a jego cywilna część jest rdzeniem i podstawą każdego państwa. Te społeczeństwo ma prawo i przywilej spełniać się w życiu, uprawiać hobby, realizować swoje wewnętrzne potrzeby. Łowiectwo w obecnym wymiarze nie stanowi już walki o przetrwanie, teraz nie poluje się aby przeżyć, ale aby spełnić swoje hobbystyczne zamiłowanie. Podobnie jest ze strzelectwem sportowym. W wielu krajach europejskich broń nie stanowi problemu, nie jest obiektem zainteresowania czy niechęci polityków i decydentów ani też szczególnym tematem dla mediów. 

Poprawiony: środa, 29 września 2010 14:04
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 21