Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Kontakt
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Nowelizacja Ustawy i sprawy nierozwiązane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 05 kwietnia 2011 11:12

Broń do ochrony osobistej i miru domowego

Galeria Alfacharlie.plNiedawno, gdy pisałem o zmianach w znowelizowanej Ustawie o broni i nowej Ustawie o sporcie, poruszyłem głównie tematy związane ze strzelectwem sportowym, strzelcami i problemami, które pozostały, bo nie zostały rozwiązane tak jak należy. Teraz chciałbym poruszyć kwestię broni do ochrony osobistej i ochrony miru domowego. W Polsce powojennej, z dostępem do broni przeznaczonej  do samoobrony, poza krótkim okresem rządów AWS-u, było zawsze marnie. Ustawa o broni z 1961 roku i późniejsza z 1999, pozostawiały w gestii Policji (czytaj policyjnych organów administracyjnych) kwestię wydawania zezwoleń na broń, zapisując przy okazji delegację do uznaniowej oceny tzw. „przewodu”  i  wydania decyzji. Niejednoznaczne sformułowania zapisów Ustawy z 1999 roku, umożliwiało organom policyjnym dowolną ich interpretację. Efekty takich działań policyjnych WPA znane są zdecydowanej większości osób zainteresowanych tematem. Nowelizacja miała położyć temu kres, ale niestety, nie we wszystkim położyła. Pozostawiła bez zmian prawo do dowolnej oceny zasadności wydania pozwolenia na broń bojową do ochrony i nałożyła na zainteresowanych jej posiadaniem, warunki niezwykle trudne do spełnienia, mianowicie, stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie.

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2011 12:13
Więcej…
 
Zmiany nastąpiły. Spojrzenie w przyszłość PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 01 lutego 2011 21:26

Galeria Alfacharlie.plJeszcze pod koniec ubiegłego roku pisałem o tym, że czekam na zmiany, zmiany które powinny zmienić oblicze polskiego strzelectwa  i znormalizować dostęp do broni palnej. Być może jeszcze w tym miesiącu, a może na początku marca, wejdzie w życie podpisana przez Pana Prezydenta znowelizowana Ustawa o broni.  Nowelizacja w tej formie zapisu jest zasługą grupy aktywistów społecznych, którzy uczestniczyli w procesie jej powstawania i przychylnie nastawionych członków Komisji Sejmowej. Nowelizacja wprowadza wiele zmian bardzo korzystnych dla zainteresowanych posiadaniem własnej broni palnej. Zapisane sztywne kryteria uzyskania pozwolenia na broń, ułatwią życie strzelcom sportowym, którzy po ich spełnieniu pozwolenie otrzymają. Nowelizacja wprowadza pojęcie broni do rekonstrukcji historycznej strzelającej amunicją akustyczną, w tym wypadku dostępna będzie tez broń samoczynna. Skończą się problemy pasjonatów kolekcjonerstwa, teraz będzie można uzyskać pozwolenie nawet na broń współczesną pełnosprawną. Poza tym wprowadzono kilka pozytywnych zmian w kwestii  kalibrów broni dotychczas niedostępnych dla sportowców, jak choćby .22 WMR i .17 HMR w bocznym zapłonie oraz 5.7 x28 w centralnym.

Poprawiony: wtorek, 08 lutego 2011 08:09
Więcej…
 
Rok się kończy ... kilka słów od Redaktora PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
czwartek, 30 grudnia 2010 08:00
 

Galeria Alfacharlie.plDrodzy Czytelnicy niebawem pożegnamy stary, a powitamy Nowy Rok. Zawsze wracam myślami do dni minionych, myślę, że podobnie czyni też wielu z Was. Tego co już się wydarzyło, cofnąć nie można, ale wyciągnąć  rozsądne wnioski i popełnionych błędów już nie powielać, zawsze można i chyba należy. My, strzelcy i pasjonaci broni, jesteśmy grupą specyficzną i niestety w Polsce społecznie wyobcowaną. W przemijającym roku doświadczyliśmy wielu negatywnych  i niestety niewielu pozytywnych wydarzeń, które miały istotny wpływ na naszą rzeczywistość. Szeroko rozumiane pojęcie człowiek i broń palna, w naszym społeczeństwie nie kojarzy się za dobrze. Nie mamy lobby, które prezentowałoby rzetelny wizerunek naszej „uzbrojonej” społeczności, strzelectwa czy też łowiectwa. Chociaż jeśli mówimy o łowiectwie, to należy przyznać, że ma się ono całkiem dobrze. Nad nienaruszalnością przywileji i spokojem duchowym tej grupy użytkowników broni palnej, czuwają między innymi Ci, którzy prawo w naszym kraju stanowią.

Poprawiony: wtorek, 28 grudnia 2010 03:49
Więcej…
 
Czas na prezenty, Święta się zbliżają PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
środa, 22 grudnia 2010 08:00

Od Świętego Mikołaja przykazań kilka …

Galeria Alfacharlie.plZbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radosnych rodzinnych spotkań, sutych wieczerzy, strojnych choinek i rzecz jasna prezentów miłych dla oka i duszy. Ostatnio, co nieco pogwarzyłem sobie ze Świętym Mikołajem i kilka jego ciekawych przykazań świątecznych Państwu przekażę. Nasza strzelecka społeczność jak się okazało gusta ma słuszne i potrzeby zasadne, więc okres świąteczny wykorzystać należy właściwie, szczodrze i aktywnie. W sklepach z bronią atrakcyjnych towarów nie brakuje, więc dla każdego coś miłego  i pożądanego się znajdzie.

 

 

Poprawiony: czwartek, 16 grudnia 2010 23:27
Więcej…
 
Nadchodzą zmiany ... co nam przyniosą? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 26 listopada 2010 08:00

Broń palna, strzelectwo i nasza przyszłość

Galeria Alfacharlie.plW Sejmie trwają prace nad projektem nowej Ustawy o broni i amunicji. Projekt rządowy podczas prezentacji w Sejmie, został wstępnie poparty przez przedstawicieli klubów poselskich PO, PiS, PSL i SLD. Drobne zastrzeżenia wygłoszone przez Posłów nie mają większego wpływu na jej merytoryczną formę zapisu. Prawdopodobnie w tej wersji Ustawa zostanie przyjęta przez Sejm i po zatwierdzeniu podpisem Prezydenta wprowadzona w życie. Jeśli Ustawa zostanie uchwalona to wprowadzi kilka istotnych zmian, niektóre jej zapisy zaostrzą, a niektóre zliberalizują prawo o broni. Na pewno będzie trudniej z uzyskaniem pozwolenia na broń do ochrony osobistej. Aby spełnić przesłanki kryteriów, należy być stale, realnie i ponadprzeciętnie zagrożonym. Znając z autopsji obecną politykę organów policyjnych w kwestii wydawania pozwoleń na broń bojową, mogę mniemać, że po zmianach ustawowych uzyskanie pozwolenia będzie graniczyć z cudem.

Poprawiony: niedziela, 28 listopada 2010 06:36
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 20