Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Księgozbiór
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Powrót do narmalności ... daleki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 23 października 2011 12:35

Paranoja prawna ... znowu pod górę 

Galeria Alfacharlie.plPowróciłem ponownie z morskiego wygnania na domowe pielesze. Na szczęście poczta elektroniczna do mnie regularnie docierała, więc  ostatnie wydarzenia na strzeleckim podwórku są mi dobrze znane. Nie tak dawno w którymś artykule napisałem, że w błędzie są te osoby, które uważają że po 10 marca, kiedy to w życie weszły przepisy znowelizowanej Ustawy o broni i amunicji, żyjemy w innym Kraju. Cóż okazało się, że miałem niestety rację, zmiany prawne pomimo że wydawałoby się jasno zapisane, nie dla wszystkich są jednoznaczne i co ważne wcale ich nie trzeba wprowadzać w życie, wbrew wszystkiemu i wszystkim można je interpretować według własnego uznania. Zawirowania wokół strzelców sportowych nieco ucichły, co nie znaczy, że wszystko jest w porządku. Odmowy decyzyjne WPA  brylują podobnie jak kiedyś, trwa swoisty handel ze strzelcami, co nie bardzo przystoi organom administracji państwowej. Zmiana decyzji i rozszerzenie  stanu ilościowego broni dla organów policyjnych nie jest tak oczywiste jak jeszcze nie tak dawno zapewniano. Dla nas strzelców sportowych z dłuższym stażem to nic nowego, przez te lata walki uodporniliśmy się na pozaprawne wyczyny policyjnych urzędasów i nawet dzisiaj jeśli jakaś sprawa załatwiana jest szybko i pozytywnie czasem wzbudza niekłamane zdziwienie.

Poprawiony: niedziela, 23 października 2011 22:23
Więcej…
 
Państwo Prawa ...tylko czy napewno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 11 września 2011 17:57

Prawo sobie, życie sobie i bądz tu mądry 

Galeria Alfacharlie.plCzas szybko mija, od wejścia w życie nowelizacji Ustawy o broni mija właśnie pół roku. Czy rzeczywiście w tym okresie dużo się zmieniło ? … można powiedzieć że tak, ale czy dla każdego, mam wątpliwości. Czasem odnoszę wrażenie, że mieszkam w Państwie federacyjnym, w którym to każde województwo rządzi się swoimi prawami, mając w głębokim poważaniu te ogólnokrajowe. Podobno w tej materii (dostępu do broni) miało wreszcie być normalnie, a jak życie pokazuje tu i ówdzie coraz ciekawsze fiołki wyrastają. Nie tak dawno, w uroczej miejscowości nad polskim wybrzeżem spotkało się towarzystwo urzędnicze z wszystkich policyjnych wydziałów postępowań administracyjnych, aby wspólnymi siłami wypracować  ogólnokrajowe zasady postępowania w związku z nowymi regulacjami w przepisach znowelizowanej Ustawy o broni. Wygląda na to, że sobie pogadali i nic nie wypracowali, no może nad nowymi zasadami utrudniania życia za pieniądze podatników. Mam to „szczęście” mieszkać w rejonie terytorialnym jednego z najbardziej „pro strzeleckiego” WPA w Polsce. Z uwagi na to, że ze strzelectwem i bronią palną związany jestem od wielu lat, więc siłą rzeczy należę do grona najbardziej „zaprzyjaźnionych”.

Poprawiony: niedziela, 11 września 2011 18:10
Więcej…
 
Palna broń gazowa mity i realia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 04 września 2011 08:00

Palna broń gazowa... czy warto zachować pozwolenie

Galeria Alfacharlie.plDo napisania tego artykułu skłoniło mnie spore zainteresowanie palną bronią gazową oraz liczne polemiki, które prowadzę z moimi czytelnikami oraz przypadkowe rozmowy z posiadaczami „gazówek” których dręczy problem „dać sobie z nią spokój (z gazówką rzecz jasna) czy  mieć ją nadal i podporządkowywać się prawnym obowiązkom. Cóż temat jest bardzo złożony. Po wejściu w życie przepisów Ustawy z 1999 roku obligujących posiadaczy broni przeznaczonej do ochrony osobistej (między innymi palnej gazowej), do odnawianych co 5 lat badań medyczno-psychologicznych, bardzo dużo osób dobrowolnie zrezygnowało z posiadania broni gazowej. Pomimo tego  nadal zarejestrowanych jest około 140 tysięcy pozwoleń. Podobno w okresie dużej popularności „gazówek”, było zarejestrowanych ponad 250 tysięcy posiadaczy pozwoleń.  Czasy się zmieniły, wzrosła świadomość  użytkowników w temacie posiadanej broni, poza tym dzisiaj na posiadaczach broni gazowej spoczywają większe  niż kiedyś obowiązki w kwestii jej przechowywania, wzrosły też koszty utrzymania pozwolenia poprzez kosztowne badania lekarskie i psychologiczne.

Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2011 10:38
Więcej…
 
Padły strzały... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
sobota, 23 lipca 2011 16:00

Padły strzały … smutne chwile

Galeria Alfacharlie.plSkandynawię znam w miarę dobrze, od ponad 22 lat pracuję w Danii, bywam w Szwecji, bywam w Norwegii, najrzadziej w Finlandii. Jestem zaprzyjaźniony z wieloma rdzennymi obywatelami tych krajów. Wśród moich duńskich przyjaciół i znajomych są myśliwi i strzelcy sportowi, niektórzy z nich służą społecznie w Home Guard. Dzięki temu mam czasem możliwość razem z nimi odwiedzać co niektóre strzelnice i przy okazji postrzelać z dostępnej tam broni. Skandynawia zawsze kojarzyła mi się i kojarzy ze stabilizacją ekonomiczną, dobrym samopoczuciem społeczeństwa i co jest bardzo istotne przyjazną społeczeństwu polityką socjalną. Do niedawna były to kraje spokojne, żyjące własnym rytmem z wytłumionymi emocjami. Spory napływ społeczności pozaeuropejskich zachwiał tym rytmem,  dorobek i stabilizacja ekonomiczno-socjalna wypracowana przez rdzenne społeczeństwa wydawała być się zagrożone. Wówczas to, tu i ówdzie podnosiły się głosy o zabarwieniu nacjonalistycznym. Jeśli krzyczą populiści nie jest to groźne, pokrzyczą, pokrzyczą i przestaną, a jeśli nawet nie przestaną, to na żadne radykalne kroki się nie decydują. Tak jest wszędzie, w innych krajach Europy również.

Poprawiony: poniedziałek, 25 lipca 2011 19:18
Więcej…
 
Rozważania o nowelizacji ... odsłona trzecia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 10 lipca 2011 21:37

Rozważań ciąg dalszy...

 Galeria Alfacharlie.plOstatni tydzień był dla mnie bardzo owocnym w wymianie poglądów na temat obecnej sytuacji po wprowadzeniu w życie nowelizacji Ustawy o broni. Podobno, swoim ostatnim felietonem napisanym w ubiegłym tygodniu, wprowadziłem sporo zamieszania pośród  aktywistów forum tematycznych. Cóż umiejętność czytania nie zawsze idzie w parze z umiejętnością zrozumienia tekstu który się czyta … przykre to, ale prawdziwe i często spotykane zjawisko niestety. Mam to szczęście, że zdecydowana większość moich czytelników potrafi zrozumieć  zapisany tekst i spojrzeć na problem nie tylko dzisiaj, w tej chwili, ale również nieco szerzej i dalej. Zazwyczaj  zanim coś napiszę staram się zweryfikować zasłyszane wieści, szukanie taniej sensacji nie leży w kręgu moich zainteresowań. Mam pewne obawy, że dorobek i jak by nie było duże osiągnięcie grupy społecznych aktywistów intensywnie pracujących przy nowelizacji, którym leży na sercu dobro polskiego strzelectwa i normalne, zdrowe uregulowania prawne dotyczące  dostępu do broni palnej, może zostać zaprzepaszczone. Nowelizacja jest zaledwie małym krokiem  w drodze do normalności, jeśli ktoś myśli, że od 10 marca żyjemy w innym kraju to jest w głębokim błędzie.

Poprawiony: poniedziałek, 18 lipca 2011 17:47
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 21