Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Od Redaktora ...
Szkolenia, szkolenia, szkolenia ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
wtorek, 06 marca 2012 17:49

Szkolenia, szkolenia, szkolenia …

Galeria Alfacharli.plNiedawno prowadziłem strzelanie kontrolne z blisko stu osobową grupą pracowników ochrony jednej z większych firm tej branży w kraju. Zawsze kiedy prowadzę szkolenia czy też strzelania kontrolne zastanawiam się (bo myśli te wracają jak bumerang) dlaczego dotychczas w Polsce nie opracowano i wdrożono w życie instrukcji szkoleniowych, które byłyby bardziej zbliżone do specyfiki  pracy i taktyki ochronnej. W Polsce firm związanych z fizyczną i techniczną ochroną osób i mienia nie brakuje.  Mimo, że rynek jest w miarę stabilny jest niestety trudny do utrzymania, dlatego też niektóre z firm tracą swoją niezależność na rzecz mocniejszych konkurentów, niektóre tworzą holdingi branżowe o wymiarze krajowym, a niektóre częściowo zmieniają zakres lub profil swoich usług. Niezależnie od tych rynkowych zawirowań na każdej firmie świadczącej usługi w tej dziedzinie spoczywa nie pisany co prawda obowiązek dokształcania swoich pracowników, szczególnie w zakresie technik interwencyjnych, obsługi broni i strzelectwa.

Poprawiony: środa, 28 marca 2012 10:48
Więcej…
 
Zawirowania, zakręty i zakusy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 12 lutego 2012 16:31

Równia pochyła … ponownie

Galeria Alfacharlie.plW ostatnim swoim redaktorskim felietonie wspomniałem o początkach nowej policyjnej krucjaty skierowanej, zwyczajowo już jak się okazało, wobec posiadaczy broni palnej i wobec wszystkich, którzy taką broń pragną posiadać. Byłem pewien, że myśliwska „samowola” związana z bronią krótką i bocznego zapłonu zostanie szybko ukrócona i tak się też stało. Już jesienią  minionego roku docierały do mnie informacje na temat nowych zamierzeń krucjatuszy z KGP, o czym też w delikatnym tonie wspomniałem. Tym razem policyjnym „prawo rządcom” nie chodzi o kosmetyczne zmiany, a o przywrócenie policyjnego status quo  w dostępie do broni palnej. Zmiany nastąpią o tym jestem przekonany, oczywiście zmiany  na gorsze, nie mam złudzeń i co realnie i pragmatycznie myślący również.  Dziwi mnie to, ponieważ Policja ma wiele innych poważnych problemów z którymi nie bardzo może sobie poradzić, a kieruje dodatkowe swoje „siły twórcze i operatywne” do walki z tematem niszowym jakim jest broń palna. Okazało się, że po ponad dwudziestu latach budowania demokracji i społeczeństwa obywatelskiego nie zrobiliśmy żadnego poważnego kroku do przodu.

Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2012 16:33
Więcej…
 
Zbliża się Nowy Rok... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
piątek, 30 grudnia 2011 08:00

Kika słów od Redaktora ...

Galeria Alfacharlie.plJuż tylko godziny dzielą nas od powitania Nowego Roku. Za nami miesiące pełne emocji, niekiedy budujących wrażeń i niestety też złudnych nadziei. Dla części z nas, szczególnie dla adeptów strzelectwa, był to okres radosny, bo po latach zastoju, dzięki nowelizacji Ustawy o broni, po spełnieniu określonych kryteriów broń palna stała się dostępna.  Nie znaczy to, że wszystko układa się zgodnie z naturą Państwa Prawa. Policyjne służby administracyjne nadal „dzielnie” i wszelkimi niekiedy bardzo zmyślnymi metodami starają się ukrócić „sobiepaństwo” kandydatów na posiadaczy broni. Tradycyjnie już solą w oku policyjnych urzędników są strzelcy sportowi, z myśliwymi już sobie  w pewnych kwestiach „poradzono”. Jako, że żyjemy, jak się w praktyce okazało  w Państwie „federacyjnym”, a jak wiemy w takim systemie prawo nie jest równe dla wszystkich obywateli, więc każdy udzielny „władca terenu” rządzi jak mu wygodnie. Nie ma to oczywiście nic wspólnego z istotą prawdziwego Państwa Prawa, ale jak widać zbytnio nikomu z decydentów to nie przeszkadza.

Poprawiony: piątek, 30 grudnia 2011 13:53
Więcej…
 
Przemija rok ...dylematy strzelca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 18 grudnia 2011 17:34

Przemija rok … niespełnionych nadziei

Galeria Alfacharlie.plCzas płynie szybko, niczym wartki strumień w górskiej rzece. Niebawem przeminie kolejny rok, rok, który dla nas sympatyków broni i strzelectwa miał być okresem znacznych zmian i powrotu do normalności … tak przynajmniej miało być. Nowelizacja Ustawy o broni, która weszła w życie 10 marca, wprowadziła liczne zmiany, które miały w pewnym stopniu ucywilizować polskie prawo o broni i wprowadzić czytelne i jasne kryteria w dostępie do broni palnej. Zapisy nowelizacji, jasne w treści dla wielu z nas, niekoniecznie są tak jednoznaczne w swojej wymowie dla organów policyjnych. Pomimo, że jestem zwolennikiem zdecydowanych zmian w polskim prawie dotyczącym broni palnej, z dystansem podchodzę do wszelkich nowelizacji, które jak się później okazuje niestety, kroczą swoją drogą, niekoniecznie zgodnie z  zawartymi zapisami i  intencjami Ustawodawcy. Wygląda na to, że niestety miałem rację, kiedy w którymś z moich poprzednich felietonów napisałem, że „są w błędzie, Ci którzy myślą, ze po 10 marca obudzili się w innym Kraju”. Smutne to i satysfakcja żadna.

Poprawiony: niedziela, 18 grudnia 2011 17:43
Więcej…
 
Temat dla każdego ... pogadanka o broni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
niedziela, 06 listopada 2011 15:35

Pogadanka o broni …

Galeria Alfacharlie.plRozmowy o broni dla osób wtajemniczonych są zawsze ekscytujące. Rozmówcy prezentują różne formy poglądów od wyważonych, polemicznych i konstruktywnych po skrajnie ortodoksyjne. Dobrze jest jeśli temat jest im znany z autopsji, a nie tylko zasłyszany lub co jeszcze gorsze oparty na ostatnio obejrzanym filmie sensacyjnym.  Prowadzę owocną korespondencje, nie tylko z czytelnikami polskimi, ale również zagranicznymi, których szeregi ku mojej radości sukcesywnie rosną. Konstruktywna wymiana poglądów z praktykami w tej dziedzinie poszerza wiedzę, a także umożliwia zweryfikowanie opinii opartych na niepełnym doświadczeniu. Dla każdego zainteresowanego dobór broni powinien być  wypadkową własnego upodobania,  przeznaczenia i własnych  predyspozycji do operowania określoną bronią. Opieranie się na swoistej modzie (często filmowej) i nie do końca rzetelnych  opiniach tzw. (pseudo) ekspertów może przynieść wiele przykrych rozczarowań. Miałem okazję poznać wiele modeli użytkowej broni palnej, a dzięki zaprzyjaźnionym strzelcom zagranicznym nawet tą, która z racji uwarunkowań polskiego prawa i marnego rynku broni, niestety nadal mieści się w sferze  „egzotycznej”,  jeśli chodzi o polskiego sympatyka broni. Zawsze wyrażam swoją subiektywną opinię o określonej broni, moje sympatie czy antypatie nie mają nic tu do rzeczy. Nawet jeśli Beretta 92 FS delikatnie mówiąc swoją konstrukcją i wyglądem mnie nie zachwyca, co nie znaczy, że jest to zły pistolet i brzydki, bo dla wielu innych może być okazem niezwyklej urody i doskonałości.

Poprawiony: niedziela, 06 listopada 2011 15:49
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 21