Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Strzelectwo pneumatyczne (część 3) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 02 czerwca 2008 20:15

Konkurencje PPC, FT, HFT

Galeria Alfacharlie.pl

        W Zachodniej Europie bardzo popularne są strzelania PPC (policyjny pistolet precyzyjny). Niemiecki koncern Umarex wspólnie z BDMP (niemiecki związek strzelców wojskowych i policyjnych) opracował dla potrzeb strzelectwa pneumatycznego reguły tej dyscypliny. Tarcze strzeleckie są tego samego wzoru tylko znacznie pomniejszone. „Umarex” produkuje kilka modeli  pneumatyków, wyposażonych fabrycznie w regulowane przyrządy mikrometryczne, dedykowane tej dyscyplinie. Są to modele Walther CP88, Berenta 92 FS, Smith&Wesson 586, Desert Eagle. Wszystkie modele są bardzo ładnie wykonane w kolorze naturalnej stali. Broń tą mozna zakupić w firmie Kolter, niestety do taniej nie należy jest droższa o około 300 złotych od modeli podstawowych.

Alfacharlie.pl    Dla osób zainteresowanych  strzelaniem z karabinków pneumatycznych w naturalnej scenerii i z ciekawym scenariuszem polecam przystapienie do Polskiego Stowarzyszenia Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego  (PFTA). Konkurencje  swoim charakterem zbliżone są do polowania na drobną zwierzynę i szkodniki. Strzela się w leśnej scenerii do metalowych figurek zwierząt, kazda figurka ma tzw. killing zone, w który należy trafic precyzyjnie aby ją przewrócić.  Tylko wówczas zaliczone jest trafienie. Strzelanie tej konkurencji wymaga precyzyjnego sprzętu. Precyzyjny karabinek i optyka, wyselekcjonowany śrut Diabolo, to niezbędne akcesoria i przy okazji spory wydatek. Najpopularniejsze sa karabinki zasilane sprężonym powietrzem, sprężynowe odchodzą powoli w cień.
    Osobom które rekreacyjnie chcą postrzelać wystarcza puszki po napojach lub plastikowe butelki, szklanych nie polecam. Na działeczce lub polance, wystarczy ustawić puszki na dystansie powiedzmy 10 metrów i rozpocząć „walkę”, zabawa będzie przednia, dla każdego, dla dzieci, rodziców, dziadków. Należy tylko zadbać o bezpieczeństwo, aby kierunek strzelań był bezpieczny. Nawet przy zabawie zdrowy rozsądek jest niezbędny, aby nie stworzyć problemów ze smutnymi konsekwencjami. Do takiego strzelania  nadają się prawie wszystkie popularne wiatrowki oferowane na naszym rynku. Są tanie  i można je nabyć bez jakichkolwiek problemów drogą internetową. Jedynie czego nie polecam, to produktów chińskich, są one bardzo niskiej jakości i bardzo krótkiej żywotności.
Alfacharlie.pl      Oprócz  wiatrówek zasilanych śrutem typu Diabolo czy BB są do nabycia w wolnej sprzedaży pistolety typu RAM  czyli repliki broni bojowej  na kulki barwiące lub gumowe. Są to pistolety zasilane 12g  zasobnikami Co2. Spotkałem się z opiniami „fachowców” za lady, że są one do … samoobrony. Totalne nieporozumienie. Są to wiatrówki, które tak jak paintbole służą do gier terenowych, w odróżnieniu od tych pierwszych przypominają  prawdziwa broń.
     Słyszałem też opinię, że są to pistolety treningowe dla służb mundurowych, do szkolenia walki w zamkniętych pomieszczeniach (CQB). To jest tez nieprawdą, formacje mundurowe  owszem czasami trenują,  ale z broni bojowej  wyposażonej w lufy wkładkowe dostosowane do amunicji simunition. Dla formacji mundurowych produkowane są  trenażery między innymi Glock Gmbh ma w swojej ofercie  takie modele broni.
     Dla osób zainteresowanych strzelectwem pneumatycznym  świeci rażno zielone światło, można kupić bez jakichkolwiek formalności  każdą wiatrówkę od wyczynowej do repliki broni bojowej  i realizować swoje pasje. Jedynie kupując karabinek pamiętajmy o progu energii 17 J, przekraczając go będziemy zobowiązani prawem do rejestracji w Komendzie Miejskiej Policji po okazaniu świadectwa badań lekarskich i psychologicznych oraz świadectwa niekaralności.

Zbyszek

 

Poprawiony: środa, 28 lipca 2010 12:28