Alfacharlie.pl

Najlepsi z Najlepszych !

Menu Główne
Strona Główna
Szkolenia
Galeria
Ciekawe Adresy
Logowanie
Felietony
Od Redaktora ...
Żarciki
O broni ...
Strzelectwo ...
Imprezy
Prawo
Koledzy ...

    Rusznikarz :

 •  Darek S.
      tel. (91) 460-13-18


 •  Tadeusz M.
      tel. (91) 433-69-77

 

    Kluby :

 


    Ośrodki szkoleniowe :

 

 •  cichy

 

    Sklepy :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Webmaster :

  •     Piotr W.  e-mail
Strzelectwo pneumatyczne (część 2) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor - Zbyszek   
poniedziałek, 02 czerwca 2008 20:13
Galeria Alfacharlie.pl Pistolety i rewolwery do PPP

     Praktyczny Pistolet Pneumatyczny  to dosłowne tłumaczenie z angielskiego, nowej dyscypliny w rekreacyjnym strzelectwie praktycznym. Ogólne zasady oparto na regulaminie strzelania  z broni krótkiej w IPSC. Trzeba strzelać szybko i celnie, w ruchu, sprawnie wymieniać speedloadery i magazynki. Nie istnieje tu tylko kwesta mocy amunicji. Tu amunicją jest śrut wiatrówkowy Diabolo lub typu BB (kulki stalowe lub ołowiane). Tarcze to zwykle te same, które są używane w IPSC lub nieznacznie pomniejszone.
     Broń to wielostrzałowe pistolety lub rewolwery pneumatyczne zasilane CO2.. Magazynki pistoletów mieszczą od 8 do kilkunastu śrucin, rewolwerów od 6 do 10 śrucin. Standardowe 12 gramowe butle-naboje z gazem CO2  wystarczają zwykle na oddanie od 50 do 70  strzałów o mniej więcej równej prędkości. Magazynki to bębnowe typu rewolwerowego lub pistoletowe z podajnikiem  w pionowym ustawieniu, wkładane w chwyt. Część pistoletów posiada zintegrowane magazynki, śruciny i nabój CO2  są w jednym komplecie i wymienia się całość, można po wyjęciu z chwytu doładować śruciny nie tracąc zapasu gazu w zasobniku. Część pistoletów posiada regulowane przyrządy celownicze, część stałe ale w tym wypadku, gdzie strzelanie odbywa się na krótkich dystansach nie ma to szczególnego znaczenia. Do najbardziej znanych  i praktycznie ułatwiających strzelanie PPP są wyroby niemieckiego koncernu Umarex. Pistolety sygnowane marką Walther, Desert Eagle, Beretta oraz rosyjskie Bajkal i Skif. Wszystkie  są wielostrzałowe, posiadają wymienne magazynki na śrut Diabolo lub BB, niektóre działają na zasadzie Blow back czyli zamek jest ruchomy i pistolet przeładowuje się podobnie jak prawdziwy. Pamiętać  należy że ten gadżet jest kosztowny .Część gazu z zasobnika wykorzystana jest do przeładowania broni w wyniku czego mamy go o wiele mniej do wykorzystania w oddaniu równych strzałów. Wymusza to szybszą wymianę magazynka z zasobnikiem.

Najbardziej popularne to:
Alfacharlie.pl      Walther CP99, Walther CP Sport, Walther PPK/S, Walther CP99 Compact.  Wszystkie  mają wymienny magazynek,  zasobnik i  śruciny  są w jednym komplecie. Walther PPK/S i CP99 Compact posiadają funkcję blow back i strzelają  kulkami stalowymi BB. Dwa pozostałe śrutem Diabolo, bez funkcji blow back.
     Dwie najnowsze Beretty  modele 92 Elite II i Storm oraz dwa modele  Desert Eagle  mają podobne działanie i zasilanie. Ceny wahają się od około 250 złotych do blisko 700 złotych zależnie od  modelu, materiału z którego są wykonane  i zasilania śrutem Diabolo czy BB. Tą broń można w naszym kraju nabyć bez  żadnych formalności., ponieważ w myśl ustawy o broni, nią nie są. Tego typu wiatrówki można użytkować w dowolnym miejscu, oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa. Śruciny mogą być niebezpieczne dla zdrowia wystrzelone z bliskiej odległości. Musimy uważać, aby wesoło spędzając czas  na strzelaniu, nie wyrządzić przypadkiem komukolwiek krzywdy.
Zbyszek
Poprawiony: środa, 28 lipca 2010 12:18